
Al vier voorstellingen werken regisseur Jetse Batelaan (Theater Artemis) en dramaturg Koen Haagdorens (hetpaleis) samen, maar van routine is nog geen sprake. Het werk van Jetse is beeldend, fantasierijk en raakt aan de onhandigheid en verwondering van de ploeterende mens. Met theater dat tegelijk absurd en ontwapenend eerlijk is, weet hij jong én oud te verrassen. Dit seizoen maakte Jetse met dramaturg Koen de familievoorstelling Nu is het nog rustig (Een coproductie van Theater Artemis, hetpaleis en het Het Zuidelijk Toneel). Daarin razen volwassenen door hun leven, van hoge pieken naar diepe dalen, in een duizelingwekkend tempo. Maar hoe ontstaat zo’n voorstelling? En wat brengt een samenwerking die al vier producties omspant telkens opnieuw teweeg?
In deze Meet de maker gaan Jetse en Koen met elkaar in gesprek over Nu is het nog rustig (8+), hun manier van samenwerken en de zoektocht naar wat er op het podium kan ontstaan. Want ook na vier voorstellingen blijft het theater een plek waar je elkaar en jezelf kunt blijven verrassen.
Jetse, wat maakt de samenwerking met Koen en hetpaleis voor jou zo bijzonder?
En Koen, wat maakt dat Jetse voor jou de ideale maker is om mee samen te werken?
Jetse: “Het is onvoorstelbaar cool om met hetpaleis te werken. Een jeugdtheater met een kostuum- en decoratelier? Zelfs internationaal is die schaal en professionaliteit uniek, zeker gecombineerd met het improvisatievermogen en de flexibiliteit die in huis is. Daarnaast denkt Koen als dramaturg ook als een maker en dat is prettig.”
Koen: “Jetse is een maker waar je enkel van kan dromen. Het publiek in onze grote zaal is complex, maar ook een geschenk, en Jetse doet dingen met zo’n zaal die je nog nooit hebt gezien.”





